Rica to marka dla Fryzjerów poszukujących naturalnych, wegańskich i zaawansowanych technolo- gicznie produktów, dla których ważna jest ekologiczna ścieżka rozwoju i bezpośredni wpływ na ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko i ocieplanie klimatu.

 

Oferujemy naszym klientom nie tylko produkty, ale cały koncept nieszablonowych działań, które wspierają rozwój salonu i kadrę fryzjerów oraz pozwalają się wyróżnić w bardzo konkurencyjnym świecie.

WEJDŹ DO ŚWIATA RICA

KOMPLEKSOWA OFERTA DLA TWOJEGO SALONU

DOŁĄCZ DO ŚWIATA RICA!

Rica jest to dla mnie jedyna obecnie marka na rynku spełniająca moje oczekiwania! Jest Wegańska, a koloryzacja permanentna i semi permanentna jest trwała. Po zabiegach farbowania włosy są błyszczące, nawilżone i cechuje się głębią koloru. Rica wspiera nas reklamą min.w mediach społecznościowych, przez co większa jest świadomość odbiorców i klientów.

Daniel Podgórski

Kosmetyki Rica wybraliśmy w naszym salonie ponieważ szukaliśmy ciekawej alternatywy w postaci kosmetyków naturalnych, delikatnych, spełniających wszelkie oczekiwania i atutem jest też certyfikat wegański. Po zapoznaniu się z marką założenia  jakie przyjęliśmy przerosły nas wielokrotnie ponad to co oczekiwaliśmy. Także szybko zakochaliśmy się w marce. Jest idealna dla osób z alergiami. 

  

Izabela Kaszycka

Markę Rica wybrałem z kilku powodów. Pierwszym jest trend. Żyjemy w czasach w których produkty zarówno spożywcze jak i chemiczne staramy się dobrze wyselekcjonować. Sięgamy po naturę, produkty wegańskie, bardziej naturalne. Kolejnym aspektem jest środowisko i to za marka dba o nie i również czerpie z natury wszystko co najlepsze. Kolejny powód to moda na olejek z opuncji figowej i jego świetne działanie. Dużym wsparciem od Rica są szkolenia, program lojalnościowy oraz gifty.

Damian Pulchny

Poznaj opinie fryzjerów, którzy współpracują z nami na co dzień. Dowiedz się, co skłoniło ich do wybrania jako swojego partnera RICA. 

DLACZEGO FRYZJERZY WSPÓŁPRACUJĄ Z RICA?

W RICA tworzymy innowacyjne kosmetyki oparte na naturalnych składnikach. Łącząc naukę i naturę tworzymy najnowocześniejsze receptury w branży kosmetycznej na świecie. 

Dostęp do najnowocześniejszej

technologii kosmetycznej

Edukacja - Inspiracja - Rozwój

Te cele przyświecają nam na każdym etapie wspierania Twojego salonu. Nasze szkolenia pozwalają wprowadzać w salonach partnerskich usługi na najwyższym poziomie. 

Sprawdzona edukacja

Oferujemy naszym klientom nie tylko produkty, ale przede wszystkim całe spektrum nieszablonowych działań, które wspierają rozwój salonu i kadry fryzjerskiej oraz  pozwalają  się wyróżnić w bardzo konkurencyjnym świecie.

Partnerskie wsparcie

Naszym celem jest wspieranie na każdym poziomie działania. Edukacja, wyposażenie, marketing i sprzedaż. Jesteśmy partnerem w Twoim ciągłym rozwoju. 

Wsparcie

Tworzymy działania, które odpowiadają na potrzeby każdego salonu. Nie poprzez masową ofertę, ale indywidualne wsłuchiwanie się w Twoje potrzeby. 

Współpraca

Naszą misją jest tworzenie naturalnych kosmetyków w trosce o piękno ciała i umysłu z poszanowaniem naszej Planety.

Natura

KORZYŚCI ZE WSPÓŁPRACY

Z RICA:

Linia produktów do stylingu Rica została opracowana przez laboratoria ds. badań i rozwoju Rica tak, aby zapewnić stylistom włosów niezbędne narzędzia pozwalające stworzyć niekończącą się liczbę stylizacji, nadając jednocześnie każdej fryzurze objętość i formę.

Stylizacja

Koloryzacja RICA to połączenie koloryzacji z zabiegiem pielęgnacyjnym. W dwóch wersjach:

 

1. Permanenta - naturalna, wegańska z obniżoną zawartością amoniaku.

2. Demipermanentna "kwaśna" bez zawartości amoniaku.

Koloryzacja

Pielęgnacja RICA to odpowiedź na największe problemy klientów w salonach. To gotowe usługi do wprowadzenia do oferty salonu

i kontynuacji zabiegów w domu. Możemy je podzielić na 3 kategorie: 1. Pielęgnacja włosów 2. Pielęgnacja włosów i skóry głowy (trychologia) 3. Odświeżenie koloru. 

Pielęgnacja

Opracowując najlepsze formuły, czerpiemy z zasobów naturalnych Sycylii i znajdującego się na niej wulkanu Etna. Działamy przy tym w odpowiedzialny i zrównoważony sposób. Do produkcji używamy wyłącznie surowców i składników regionalnych, pochodzących ze źródeł odnawialnych.

KLUCZOWE 

ELEMENTY:

SALONÓW FRYZJERSKICH PREMIUM W POLSCE!

NAPISZ DO NAS

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

DOŁĄCZ DO NAJLEPSZYCH

POZNAJ

RICA

Rica to marka dla Fryzjerów poszukujących naturalnych, wegańskich i zaawansowanych technologicznie produktów. Odpowiadamy na potrzeby świadomych osób, dla których ważna jest ekologiczna ścieżka rozwoju, ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko i zmian klimatu.

W potędze natury odkryliśmy sekret pięknych i zdrowych włosów.

WYPEŁNIJ 

FORMULARZ KONTAKTOWY

ZOBACZ EFEKTY KOSMETYKÓW

 RICA:

POZNAJ NASZE 

WARTOŚCI:

Współpracując z klientami na całym świecie, wiemy, z iloma problemami wiąże się wprowadzenie nowych produktów do salonu. W RICA pomagamy na każdym kroku, aby maksymalnie ułatwić proces poznania naszej marki, w taki sposób, aby każdy nasz klient mógł jak najszybciej czerpać korzyści z rozpoczętej współpracy.

Wprowadzenie produktów do salonu

Nasze wsparcie oferowane jest od pierwszego dnia współpracy. Dopasowujemy do indywidualnych potrzeb plan szkoleń kadry fryzjerskiej, tworzymy wspólnie pomysły na informowanie Twoich klientów o nowej marce w salonie, razem planujemy przestrzeń i ekspozycję dla kosmetyków w salonie.

Wsparcie od pierwszego dnia

Na żadnym etapie nie pozostawiamy naszych klientów samych. Od wprowadzenia marki, przez późniejsze działania promocyjne i wspierające zawsze staramy się pomagać naszym partnerom biznesowym. Sukces salonów z którymi współpracujemy to nasze największe wyzwanie. Dlatego ciągle tworzymy rozwiązania i możliwości zainspirowane fryzjerami takimi jak Ty.

Gotowy plan do pracy

DZIAŁAMY Z TOBĄ:

WSPIERAMY

TWÓJ ROZWÓJ!

Nieustannie pomagamy naszym partnerom  osiągnąć sukces w codziennej pracy. Wiemy, jak ważne jest nie tylko rozwijanie  umiejętności  fryzjerskich, ale też odpowiednie przygotowanie salonu, zarządzanie biznesem i działania marketingowe. Oprócz standardowych systematycznych projektów, pomagamy też w tworzeniu akcji skrojonych na miarę działań indywidualnych. 

 

Dołączając do świata RICA, już od pierwszego dnia możesz korzystać z profesjonalnego wsparcia w zakresie edukacji, szkoleń biznesowych i narzędzi marketingowych.

JESTEŚMY DLA 

PROFESJONALISTÓW

ZOBACZ WIĘCEJ

Każde nasze szkolenia prowadzone jest przez wykwalifikowanych trenerów z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Są to pasjonaci specjalizujący się w swoich dziedzinach.

EDUKATORZY

 RICA

Naszą misją jest edukacja fryzjerów i doskonalenie ich umiejętności. Program szkoleń Akademii RICA obejmuje kursy techniczne, stylistyczne, modowe oraz strzyżenie, koloryzację, stylizację i pielęgnację włosów.

 Wyjątkowy, drogocenny olejek

z opuncji zwiększa skuteczność pielęgnacji włosów. Pomaga przywrócić włosom piękno, daje ochronę, miękkość i zwiększa łatwość rozczesywania.

Olejek z opuncji figowej

Skład z poszanowaniem natury

Woda wulkaniczna stanowi główny składnik wszystkich produktów do włosów RICA. Dzięki niej odzyskują żywotność, energię i blask. 

PPD

DEA

SLES

PEG

PARABENY

Woda wulkaniczna

Klienci w salonie są coraz bardziej wyedukowani, o wiele lepiej znają się na składach kosmetyków. Oczekują, aby w salonach fryzjerskich stosowane produkty były pozbawione potencjalnie szkodliwych składników.

PRODUKTY RICA

KOLORYZACJA

SZKOLENIA RICA

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

SALON RICA 100%

Specjalny dedykowany program dla każdego kto chce pracować na RICA. Chcemy, aby salony RICA były miejscami spotkań, rozmów i inspiracji, w którym czuć miłą i swobodną atmosferę. 

Każdy z partnerów RICA może liczyć na nasze doświadczenie w wyposażeniu

i dekorowaniu salonu, tak aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń i jego możliwości.

SPECJALNE AKCJE PROMOCYJNE

DZIAŁANIA MARKETINGOWE

Planujemy i wdrażamy z naszymi klientami indywidualne akcje promocyjne. Chcesz wyróżnić swój salon? Przygotować coś nowego dla swoich klientów? Zawsze możesz liczyć na nasze pomysły! 

PRZYKŁAD 3

DZIAŁANIA MARKETINGOWE

Nulla ut consectetur nulla, sit amet tincidunt sem. Vestibulum cursus suscipit pellentesque. Aenean tellus mi, fringilla a erat ac, congue cursus nisi. Nulla auctor nec lorem nec ultricies. Vivamus eu mattis augue. 

Nulla ut consectetur nulla, sit amet tincidunt sem. Vestibulum cursus suscipit pellentesque. Aenean tellus mi, fringilla a erat ac, congue cursus nisi. Nulla auctor nec lorem nec ultricies.  Vestibulum cursus suscipit pellentesque. Aenean tellus mi, fringilla a erat ac, congue cursus nisi. Nulla auctor nec lorem nec ultricies. 

Efekt najbardziej zaawansowanej technologii, oferuje perfekcyjny kompromis pomiędzy dobrze zdefiniowanym, długotrwałym kształtem a naturalnym wyglądem włosów różnych typów lub o różnej kondycji. Włosy zachowują swój kształt i witalność bez zniszczenia.

Trwała ondulacja

Newday to systemem rozjaśniania włosów opracowany przez Rica i stworzonym w celu wspierania umiejętności i kreatywności każdego kolorysty na całym świecie. Został stworzony w oparciu o specjalnie wyselekcjonowane składniki, w celu zaspokojenia wszystkich potrzeb włosów podczas rozjaśniania.

Rozjaśnianie

Produkty trychologiczne to specjalistyczna linia kosmetyków przeznaczona dla osób z problemami włosów oraz skóry głowy. Oferujemy specjalną ofertę kosmetyków do stosowania w salonach fryzjerskich i produkty do kuracji domowej.

Trychologia

Daniel Podgórski

Junior Edukator Rica, posiadający 13 lat doświadczenia w zawodzie. Fryzjerstwo jest jego pasją. Pracował i kształcił się w renomowanych salonach w Londynie i Leeds, a od 5 lat związany jest z Hair Bar Sopot. Uważa, że wsłuchanie się w potrzeby i oczekiwania klientów jest najważniejsze. Stawia przede wszystkim na odpowiednie przygotowanie, diagnozę włosów i skóry głowy, bo wie, że podstawą zdrowych pasm jest pielęgnacja. Jego doskonałe podejście udowadnia liczne grono stałych klientek, które jak mówi z uśmiechem sam Daniel — uzależniają się od niego. Nowoczesny fryzjer musi się nieustannie kształcić, dlatego Daniel sam uczestniczy w wielu szkoleniach, co daje mu ogromną satysfakcję i szansę rozwoju.

Damian Pulchny

Edukator RICA. Olga Wolf od 1994 roku szkoli się, poszerza horyzonty w wielu aspektach fryzjerstwa. Fryzjerskiego fachu uczyła się w salonie z wieloletnią tradycją, gdzie rozwinęła swoją pasję w kierunku upięć i koków. Tworzyła również fryzury konkursowe dla czasopisma „Twój Styl”. Pasjonatka i wizjonerka, która śmiało czerpie z wszelkich rynkowych nowości stąd efektywna współpraca z firmą RICA. Olga to ktoś więcej niż fryzjer i stylista to kreatorka i dobry psycholog. W swojej pracy łączy profesjonalizm z indywidualnym podejściem do każdego klienta. Jak sama o sobie mówi; uwielbia sprawiać ludziom radość poprzez wydobywanie piękna z włosów i dbanie o ich jakość oraz tworzenie wyjątkowych fryzur.

Olga Wolf

JUNIOR Edukator Rica. Swoją przygodę z zawodem rozpoczęła 15 lat temu. Osiągnęła tytuły Czeladnika i Mistrza fryzjerstwa. Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów fryzjerskich. Ukończyła studia kosmetologiczne. Podobnie jak reszta naszej edukatorskiej kadry stawia mocno na rozwój. Wielokrotnie brała udział w różnorodnych szkoleniach największych międzynarodowych marek segmentu beauty. Nieustannie się kształci, aby móc sumiennie przekazać najświeższą wiedzę innym. Uczy w szkołach, gdzie przygotowuje przyszłych fryzjerów i kosmetyczki do zawodu. W swojej pracy stawia na kreatywność, nowoczesność oraz klasykę. Nie dostosowuję się do trendów, ale sama je kreuje.

Izabela Stachoń-Ciążyńska

Członek zespołu artystycznego i szkoleniowego RICA. W jego żyłach płynie wenezuelsko-włoska krew. Po ukończeniu Uniwersytetu w Bari postanowił zostać fryzjerem szkoląc się w jednej z najlepszym Włoskich szkół fryzjerskich Nouvelle Estetique Academie. Po uzyskaniu dyplomu postanowił udać się do Mediolanu, gdzie szybko dostał pracę w Aldo Coppoladla. Zostając po pewnym czasie asystentem Antonio Musumenci brał udział w licznych sesjach zdjęciowych i pokazach mody na całym świecie m.in. Byblos, Frankie Morello. Nikt tak jak On nie potrafi mówić z pasją o koloryzacji, we fryzjerstwie nic nie jest dla niego przypadkowe.

Semmy Mele

Dyrektor Artystyczny marki RICA, stylista fryzur z ponad 35 letnim doświadczeniem. Jego fryzjerskie dzieła można podziwiać na łamach m.in. Vogue, Harper’s Bazar, Vanity fair, Marie Claire czy też na głowach członków rodzin królewskich. W 1986 r. zaraz po uzyskaniu dyplomu przeprowadził się do Mediolanu, gdzie został członkiem zespołu Aldo Coppoladla w którym tworzył przez, ponad 30 lat. Zostając następnie członkiem rodziny RICA. Dla Niego fryzjerstwo to przede wszystkim, możliwość wyrażenia siebie i stworzenie przekazu. Jak sam twierdzi, było mu już pisane od chwili narodzin. Wierzy w duchowe, a nie techniczne, postrzeganie fryzjerstwa.

Antonio Musumeci

Senior Edukator RICA , stylista fryzur oraz wieloletni edukator. Absolwent londyńskiej akademii Toni & Guy oraz Sasoon Academy London. Przez wiele lat pracował w renomowanych salonach Toni & Guy w Londynie. Swoje bogate doświadczenie zdobywał szkoląc się na arenie międzynarodowej. Założyciel PODWIKA STUDIO ATELIER FRYZJERSKIE, miejsca, które wpisało się do czołówki salonów fryzjerskich we Wrocławiu. Dzięki swojemu indywidualnemu podejściu zdobył rzesze wiernych klientów. Jest fryzjerem, który nie boi się eksperymentować. Fryzjerstwo to nie tylko jego zawód, to przede wszystkim jego pasja. Tworzone przez niego kolekcje można podziwiać w wielu światowych magazynach.

Dominik Podwika

Szkolenie wprowadzające do świat pielęgnacji RICA. Odbywa się w salonie razem z opiekunem marki. Skierowane do osób, które chcą rozpocząć pracę z produktami pielęgnacyjnmi RICA.

Junior Edukator Rica, od 16 lat pracuje jako stylista fryzur. Swoją przygodę z fryzjerstwem zaczął jako mały chłopiec. Jego siłą jest konsekwencja i perfekcja. Fryzjerstwo dla niego to nie tylko zawód — to ogromna pasja, jest fryzjerem z powołania. Doskonale wie, że zajmując się włosami, kształtuje wygląd, pewność siebie, samopoczucie swoich klientów. Uważa, że poprzez zmianę fryzury tworzymy tak naprawdę na nowo całą osobowość. Uwielbia wdzięczność klientów, błysk w ich oku oraz uśmiech, kiedy patrzą w lustro z większym poczuciem pewności siebie, czując się piękniejsi. Stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach oraz wydarzeniach branżowych.

RICA Naturitual

Szkolenie poszerzające wiedzę o pielęgnacji RICA. Wzbogaca o informację związane z budową włosa i skóry głowy.

RICA Naturitual

Szkolenie skierowane do fryzjerów, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat trychologii i poszerzyć ofertę usług w swoim salonie.

RICA Trychologia

PIELĘGNACJA

Dla wszystkich, którzy chcą poznać nowe techniki kreatywnego strzyżenia i poprawić jakość usług w swoim salonie oraz ugruntować wiedzę z zakresu profesjonalnych strzyżeń.

RICA Cut

STRZYŻENIA

Poziom 0

Poziom 1